مو

کوتیکول مو چیست؟ روش‌های مراقبت

کوتیکول مو

کوتیکول مو چیست؟ مو از سه بخش کوتیکول، کورتکس و مدولا تشکیل می‌شود. وقتی موهای شما در هم پیچیده و وز و خشک می‌شود، کوتیکول موهای شما آسیب دیده و باز شده است. وقتی لایه کوتیکول مو باز شود به اجزای داخلی مخصوصا مدولا که در بخش اصلی مو و مرکز مو قرار دارد آسیب وارد می‌شود. موهای ضخیم دارای لایه مدولا هستند که نرم است و توسط کورتکس پوشانده شده است با مجله زیبایی مانا همراه باشید.

کوتیکول مو

کورتکس چیست؟

در بخش وسطی یا میانی مو لایه‌ای وجود دارد بین کوتیکول و مدولا که کورتکس نامیده می‌شود. این لایه از کراتین ساخته می‌شود و توسط کوتیکول محافظت می‌شود. در صورتی که به کوتیکول آسیب وارد شود در ابتدا کورتکس و بعد مدولا آسیب می‌بینند. با آسیب دیدن کورتکس و مدولا موهای شما از بین می‌رود. برای اینکه موهای سالم و زیبا داشته باشید باید از کوتیکول موهای‌تان محافظت نمایید. خرید ژل لیفت ابرو مانا کلیک کنید، کوتیکول مو چیست؟

کتیکول مو چیست

محافظت از کوتیکول مو

راه‌های زیادی وجود دارد که باعث می‌شود کوتیکول موهای شما سالم بماند و در نتیجه موهایی سالم و زیبا داشته باشید. از جلمه این راه‌ها می‌توان به:

  • شستشوی 2 الی 3 بار در هفته مو (بیش از این مقدار باعث افزایش رطوبت مو و تغییر شکل کوتیکول می‌شود.)
  • چنگ نزدن مو در حمام
  • ماساژ سر و موها
  • استفاده صحیح از سشوار ( بهتر است هوای محیط رطوبت موهای شما بگیرد و در صورت استفاده از سشوار حتما از موهای خود فاصله بدهید.
  • شانه زدن صحیح موها در جهت درست (شانه زدن زیاد مو باعث ایجاد صدمه به کوتیکول می‌شود.)
  • محافظت از کوتیکول در برابر کلر و نمک ( در صورتی که زیاد شنا می‌کنید باید بدانید که سریعا بعد از شنا در استخر یا دریا باید موهای خود را بشویید تا نمک و کلر روی کوتیکول اثر نگذارند.
  • آبرسانی به مو (بهترین روش آبرسانی به مو استفاده از روغن‌های گیاهی است. از جمله این روغن‌ها می‌توان به روغن آرگان اشاره کرد برای خرید روغن آرگان کلیک کنید.)
  • روغن تراپی موها (شما می‌توانید به صورت هفتگی و ماهانه از روغن‌های گیاهی مانند روغن بادام و یا روغن آرگان برای تغذیه موهای خود استفاده کنید.)

مراقبت از کوتیکول مو

عوامل آسیب زننده به کوتیکول مو کدام هستند؟

به دلیل اینکه کوتیکول مو آخرین لایه است و به عنوان محافظ شناخته می‌شود، این لایه با عوامل تخریب کننده زیادی روبرو است. از محرک‌ها گرفته تا آسیب‌های فیزیکی و شیمیایی همه و همه به کوتیکول اسیب می‌زنند. اگر در آب و هوای سرد زندگی می‌کنید باید بدانید که این آب و هوا بزرگترین دشمن کوتیکول موهای شما است،  کوتیکول مو چیست؟

همچنین اگر در مناطق بسیار مرطوب زندگی می‌کنید و یا مدام موهای خود را می‌شویید، این افزایش رطوبت باعث تغییر شکل کوتیکول می‌شود. از عوامل دیگری که به کوتیکول آسیب می‌زند، رنگ مو است که با نفوذ به لایه‌های داخلی مو باعث از بین رفتن سبوم و در نتیجه خشک شدن کوتیکول و آسیب به مو می‌شود، کوتیکول مو چیست؟

موخوره

تونیک تقویت مو مانا

اگر به دنبال خرید تونیک تقویت کننده گیاهی هستید که هیچ ماده افزودنی و الکل در آن وجود نداشته باشد و مواد شیمیایی و اسانس نداشته باشد. ما تونیک تقویت کننده مو مانا را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این محصول به دلیل نداشتن اسانس بوی تند گیاهی دارد و برای کسانی که می‌خواهند به تقویت مو و رشد و رویش موهای خود کمک کنند مناسب است. همچنین در صورتی که دچار ریزش مو هستید می‌توانید با استفاده از این تونیک گیاهی به ضخیم شدن تارهای مو کمک کنید. از این تونیک برای ابرو و مژه هم می‌توانید استفاده کنید. برای خرید تونیک تقویت مو مانا و برای خرید تونیک تقویت ابرو مانا کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
مسن تر

جراحی بوکال فت چیست؟ فواید و عوارض

جدیدتر

اندولیفت چیست؟ عوارض و فواید اندولیفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید